Harry Potter szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Harry Potter szerepjáték

A Harry Potter kötetek folytatása.
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-06, 19:17

Jan. 6.

Amikor a klubhelyiségbe léptünk Jace-szel, Isabelle rohant ki, felborítva az asztalt, mire az összes mágus, aki a szobában volt egy emberként szólalt meg:
- Nem ismerem!
Vissza az elejére Go down
Isabelle Morgenstern

Isabelle Morgenstern


Hozzászólások száma : 427
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-06, 19:15

január 6.

-Jaj, szia, párna, hiányoztam? - öleltem át a párnám, aztán leszáguldottam a klubhelyiségbe, ahová épp akkor jött be Rose és Jace.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-06, 19:14

Jan. 6.

Az igazgatói irodába érkeztünk, ahonnan éppen akkor rohant ki Isabelle.
- Griffendél, visszajöttem! - visította.
- Nem ismerem - vágtuk rá egyszerre Jace-szel, és a még az irodában lévő Arawn-nal McGalagony kérdő tekintetére. Pár másodperc múlva Anya is megérkezett. Mikor végre Apu is lepakolta a csomagokat, búcsúpuszit és ölelést (Arawn és én), illetve vigyázzalányomrakülönbenvéged kézfogást (Jace) kaptunk.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Morgenstern

Isabelle Morgenstern


Hozzászólások száma : 427
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-06, 19:08

január 6.

-Griffendél, visszajöttem! - sikoltottam, és már száguldottam is a klubhelyiségbe.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-06, 19:07

Jan. 6.

- Mész vagy menjek? - kérdeztem Jace-szel egy időben.
- Menjél csak - megint csak egyszerre.
- Gyerekek, menjetek ketten, de ennek így sosem lesz vége! Hess! - szólt Anyu.
Jace-szel beléptünk a kandallóba egy-egy marok porral a kezünkben, ő átkarolt, eldobtuk a port, és már száguldottunk is a kéményen át az iskolába.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Morgenstern

Isabelle Morgenstern


Hozzászólások száma : 427
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-06, 18:59

január 6.

-Oksa - vontam vállat, aztán vettem egy marékkal a porból, bemondtam az úti célt, és már repültem is a Roxfort felé.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-06, 18:58

Jan. 6.

Gyorsan felkaptam a kutyát, amit Miss Teresától kaptam, és a könyvet, amiben a metamorfmágiás dolgok vannak. Tegnap este kikészítettem őket, hogy nehogy itthon felejtsem, de persze, hogy ez maradt el. Rögtön futottam le a lépcsőn, ahol már csak a Morgenstern tesók és Anyu állt.
- Mi az? Fontos dolgok - vontam vállat.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Morgenstern

Isabelle Morgenstern


Hozzászólások száma : 427
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-06, 18:53

január 6.

-Hova megy? - fordultam Jace-hez.
-Honnan tudjam?
-Ja, OK - vontam vállat, és vártuk, hogy Rose visszajöjjön.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-06, 18:52

Jan. 6.

A Hálózaton át először apu távozott a csomagokkal, majd szépen, sorban a többiek. A végén már csak Isabelle, Jace, Arawn, Anya és én maradtunk.
- Llew, menj Te - mondta Anyu.
- OK... - indultam el, de hirtelen a fejemhez kaptam. - Ó, várjatok! - mondtam, és felrohantam vissza, a szobámba.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-05, 11:12

Január 5.

- Sziasztok! Az anyukám üzeni, hogy most pakoljatok össze, mert akkor holnap több időnk lesz a vonat indulásáig! - szóltam mindenkinek az ebédnél, majd külön félrehívtam Arawn-t. - Ha te is összepakoltál, akkor elmehetnénk a házunkhoz?
- Persze, Llew - mosolygott. - Úgyse látjuk a tanév végéig...
A szünetben minden második hajnalban elmentünk egy kicsit oda, hogy meglocsoljuk a még el nem fagyott virágokat, és hogy rendben tartsuk a házat. A szüleimnek nincs igazán idejük az erdőt róni csak azért, hogy rendbe hozzák a kis kunyhót.
- Anya, ebéd után, ha összepakoltuk a dolgainkat, Arawn-nal elmegyünk egy kis időre, jó?
- Hát persze, hiszen ha nemet mondanék is elmennétek - nevetett. Szerintem, örült, hogy jobb kedvem van, amióta elmentek Will-ék.
- Köszi! De, kérlek, ne mondd meg a többieknek, hogy hova megyünk. Ha kérdezik, a faluba mentünk bevásárolni ezt-azt - tettem még gyorsan hozzá, mireAnyu csak biccentett, mert az egyik szakácsnak valami fontos mondanivalója volt. Én visszamentem Arawn-hoz, hogy közöljem vele a jó hírt. - Na, amint elpakoltunk, mehetünk.
- OK, találkozzunk a bejáratnál!
Vissza az elejére Go down
Isabelle Morgenstern

Isabelle Morgenstern


Hozzászólások száma : 427
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-04, 17:59

január 4.

-Na, akkor asszem megyek is, hagylak benneteket turbékolni - vigyorogtam, és kislisszantam az ajtón.
A folyosón összefutottam Lunával és Nate-tel, akik a könyvtárba igyekeztek.
-Luna szeretne kutyává változni - közölte Nate.
-Mi van? - néztem zavarodottan.
-Animágus akar lenni.
-Jujj, mehetek? - csillant fel a szemem.
-Persze - mosolygott Nate.
Vissza az elejére Go down
Lucy Luxen

Lucy Luxen


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2013. Oct. 29.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-04, 12:58

Január 4.

Teljesen belemerültem a könyvbe, így észre sem vettem, hogy Vicky beront a szobába.
- Szia! - huppant le az ágyam szélére. - Mit olvasol? - megmutattam neki Az angyalt, mire elkezdett visítani.
- Hooool tartasz? És a legfontosabb: SZERETED WILLT?
- Oké, Vicky. Először is nyugi. Másodszor pedig: WILL A LEGCUKIBB PASI A FÖLDKERGESÉGEN!
- Kösz, Lucy.
El is felejtettem, hogy Arawn is a szobában van.
- Nem úgy értettem, te is tudod. De... - vettem egy levegőt. Arawn felállt a fotelből és odaült mellém az ágyra. - Will akkor is nagyon cuki.
- Kösz szépen - fonta össze a karját a mellkasa előtt és igyekezett visszatartani az előtörő röhögését. - Ez most azt jelentette, hogy létezik nálam helyesebb Herondale?
- Hát... - gondolkoztam el nevetve. - Ez egy igazán elgondolkoztató kérdés. De mivel te vagy az egyetlen Herondale, akit személyesen ismerek és ahogy elnézlek, eléggé jól nézel ki... És te vagy az egyetlen, akihez, ha hozzámegyek Mrs. Herondale leszek.
- Te tiszta hülye vagy - húzott magához és megpuszilta a homlokomat. - És túl sok időt töltesz Isabelle Morgensternnel.
- Hé! Ezt sértésnek veszem! - állt fel Vicky.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Morgenstern

Isabelle Morgenstern


Hozzászólások száma : 427
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2014-01-01, 11:26

január 1.

-WÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!! - rohantam be sikítva a konyhába. - BOLDOG ÚJ ÉVEEEEEEEET!!!!!!!!!!! - ugrottam legelőször Luna nyakába, majd miután kiugráltuk magunkat, Jace-t kerestem a tekintetemmel.
-Boldog Új Évet, hugi - ölelt át hátulról bátyám, a hangján is hallatszott, hogy mosolyog.
-Sziaaa!! - fordultam bele az ölelésébe, aztán már Nate-t rohantam le, Arawn-t egy mozgó vonat erejével döntöttem fel majdnem, és Lucy és Max is kapott egy haaaaaaaaatalmas ölelést.
-Ne, kérlek, ne! - hátrált el Rose.
-Naaaa - vigyorogtam. - Ne légy antiszoc!
Végül sikerült megölelnem.
-Boldog Új Évet! - nevettem. - És ne légy ilyen morci! - böködtem meg játékosan a karját, majd Rose nevelőanyjához léptem, aki mosolyogva figyelt minket.
-Boldog Új Évet! - álltam meg kissé félszegen előtte, mire az asszony legnagyobb meglepetésemre magához húzott és szorosan átölelt.
-Boldog Új Évet, Isabelle - mosolygott, nekem meg a könnyem kicsordult.
Hogy lehet, hogy egy egészen eddig számomra vadidegen asszony nagyobb átéléssel ölel meg, mint a saját apám? Fegyelmeztem magam, és nem kezdtem el 2014 első napján sírni. Miután kibontakoztam az ölelésből, már nyúltam volna a pincérnő-felszerelésemért, de Rose nevelőanyja megállított.
-Nem, nem, Isabelle, ma nem. Max és Luna szülei voltak olyan kedvesek, és felajánlották, hogy ma ők besegítenek nekem.
-Komolyan? - csillant fel a szemem.
-Igen, komolyan.
-Ooookéééé, akkor ki jön velem kirándulni? - minden barátom keze felemelkedett, Rose-ét pedig feltartotta Jace. - Rendi - vigyorogtam. - Akkor gyerünk pakolni! Húsz perc múlva az ajtóban!
Húsz perc múlva tényleg mindenki ott volt, egy hátizsákot szorongatva a kezében.
-Akkor mehetünk is...
-Helló. Bemehetnék? - hallottam egy ismerős hangot.
-Ahham, persze - suttogtam, és elvittem a táskámat az útból.
-Hová készültök? - firtatta Will.
-Csak túrázni egyet - felelt Luna.
-Akkor megyek én is. Öt perc - rohant el a fiú, majd öt perccel később valóban megjelent.
-Akkor... El is indulhatunk - vettem fel a zsákomat, és nem sokkal később már az erdőben gyalogoltunk.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-31, 20:49

Dec. 31.

Hála valakinek, bárkinek, mindenkinek, ma az Igazi Anyám hazament. Gőzöm sincs miért, de nem érdekel. Bár a féltesóm nagyon cuki, de mindent megadtam volna azért, hogy ne találkozzak a szülőanyámmal soha többet - és ebbe a húgom is beletartozott.
- Elmentek - jött be a szobámba Arawn kopogás nélkül. - A húgod még egyszer nagyon köszöni az ajándékát, Will bocsánatkérő üzenetét küldi, a pótapád pedig kérte, adjam át, hogy BÚÉK.
- OK - fel se néztem a könyvből.
- Jól van, Llewella, ebből elegem van - a fiú lazán kivette a kezemből a könyvet.
- Hallgatlak - ültem fel haragosan.
- Egy reggel eltűnsz, megtalálunk ájultan fekete hajjal, és már majdnem tökéletesek a gyilkos pillantásaid. Mi történt, ami ennyire kiakasztott?
- Semmi olyan, ami rád tartozna.
- Látod? Könyörgöm, Llew, itt vagyok neked születésed óta! Együtt nőttünk, és növünk fel! Mindenkinél, még a saját szüleimnél is jobban szeretlek, te vagy nekem a testvérem! Megérdemlem az őszinteséget!
- Igen. Én meg a csesztetésmentes életet.
- Ha nem vetted volna észre, senki sem tett megjegyzést a hajadra, pedig nem csak engem érdekel. De láttuk rajtad, hogy nem vagy a toppon.
- OK, tudni akarod? Az anyám oly' mértékig megalázott, leszólt, negatíva, minden ok nélkül véleményezett, hogy utána még a pótapám is védett, pedig azt se tudta egy jó ideig, hogy léteztem. Az álmom, hogy találkozzak az anyámmal, rémálom lett. Alap, hogy egy kicsit kiakadtam, nem?
- Igen, alap - ölelt magához. - Csak még sosem látták mások is ennyire, ezért aggódok érted. Amúgy, csini a fekete.
- Köszi - nevettem fel az utóbbi hetekben szerintem először. - És megpróbálom nem ennyire kimutatni.
- Ha kell egy lelki támasz, akkor tudod, hogy itt vagyok neked.
- Tudom.
- Na, megyek. Amúgy, a kedvesed is keres.
Amint Arawn kiment, megpróbáltam folytatni az olvasást, de kopogtak.
- Rosie, benn vagy?
- Gyere nyugodtan - úgy tűnt, fel kellett adnom a nyugodt olvasásnak még a reményét is.
- Zavarlak? - lépett be Jace.
- Nem, egyáltalán nem. Nem ülsz le? - ütögettem meg magam mellett az ágyam.
- Jól vagy?
- Ja, persze. Csak egy kicsit ki voltam akadva. De már jobban vagyok - nyugtattam. - És veled mi van? Régen tudtunk beszélni rendesen. Nem értem, miért akarsz Izzy-ből harcost faragni. Nem sértésből mondom, de szerintem a harc nem az ő asztala. Kétségtelenül jó boszorka, az egyik legjobb, de nem igazán harcos jellem. Kivéve, ha faggatni akar. De akkor nagyon.
- Fontos, hogy meg tudja védeni magát - nem kezdett magyarázkodni.
- Félted a halálfalóktól? Ha valamelyikünk, Te, Arawn, vagy én ott vagyunk a közelben, megvédjük. Ha nem, akkor baj van. De ne engedd egyedül mászkálni. Bár itt nem fenyegeti veszély, a Roxfortban se. Csak a szabályokat kell betartania.
- Nem vitatkozom, jó?
Egy ideig némán ültünk, majd én szólaltam meg.
- Jace, kérhetek tőled valamit?
- Mi lenne az?
- Megölelhetlek? - kérdeztem. - Most nagyon szükségem van rá.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Morgenstern

Isabelle Morgenstern


Hozzászólások száma : 427
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-29, 15:15

december 29.

A napok kifolynak az ujjaim közül, s hiába kapkodok utánuk. Egyszerűen annyi minden jó történt velem eddig itt, Rose-éknál, hogy előre fájlalom a napot, amikor el kell innen mennem. Még mindig pincérnő vagyok, de nem bánom, mert így legalább minden nap feltűnés nélkül vethetek egy-két lopott pillantást Will-re. A fennmaradó időben Jace-szel edzek. Azt mondta nekem, hogy mindannyiunkat tanít majd, de azóta is csak engem treníroz, a többieket nem fogja be. Nem mondja, miért, de én tudom. Úgy gondolja, hogy nem vagyok olyan ügyes és erős, mint a többiek. Mondjuk, igaza is van. Rose és Arawn olyan könnyen forgatja a pálcát, mintha születésüktől kezdve ezt csinálnák, Lucy szorgalmas, és annak ellenére, hogy mugli környezetben nőtt fel, mára már lassan profinak is nevezhető, Luna, Max, Nate és Will (Rose tesója) pedig a kisujjukból kiráznak minden mozdulatot. Így miután végeztem a teendőimmel a konyhában, Jace elragad, és gyakorol velem. Kivétel ez alól, amikor várost nézni megyünk, illetve amikor Jace Rose-zal tölti az idejét. Ebben a lopott pár órában érzem, hogy szabad vagyok, és legszívesebben körbeszaladnám egész Wales-t. A 24-i este varázslatos volt. Rose nevelőanyja és édesapja gondoskodtak róla, hogy se Lucy, se Jace, se én ne érezzük magunkat elhagyatottnak. Luna, Max és Nate szülei is meglátogattak minket, jó ideig a szállóban is maradtak, és hosszú sétákat tettek a vidéken. 25-én nagy riadalom volt, amikor Rose elájult. Egészen 26-ig nem is ébredt fel, de amikor igen, akkor már fekete volt a haja. Nem tudom, mi történhetett, de Rose azóta sokkal mogorvább és kedvetlenebb, mint szokott. Mára Rose nevelőanyja elengedett minket egész napra, így szabadon csinálhattunk, amit akarunk. Luna, Max és Nate elmentek a családjaikkal városnézésre, Arawn és Lucy szintén sétálni mentek (szerintem Lucy elrángatta Arawn-t a könyvtárba, de ez nem biztos), Will (Rose tesója) az édesanyja után rohangált, nagyon győzködte, Jace pedig mára felhagyott a tréningezésemmel, és elmentek Rose-zal valamerre. Így, egy egész nappal, úgy döntöttem, körbejárom a környéket. Felkaptam egy fehér hosszú ujjú pólót, egy fehér pulcsit, fehér, jó meleg, kapucnis kabátot, egy farmernadrágot, és egy fehér hótaposó csizmát, a fehér hátizsákomba berakodtam pár szendvicset, amit sebtiben összeütöttem a konyhában, három palack másfél literes szénsavmentes vizet, zseblámpát, a varázspálcámat és váltás ruhát, ha, mondjuk, annyira beleesnék a hóba, hogy mindenem átázna, és már el is indultam. Gyönyörű, szikrázó napsütés volt, de, köszönhetően az egészen eddig folyamatosan hulló hónak, a hótakaró jó mély volt. A közeli erdőt megcélozva, belevettem magam a sűrűbe. Hallgattam az erdő csöndjét, amelyet csak a csizmám alatt ropogó hó zaja tört meg, majd, amikor már túl nagy volt a csend, halkan dúdolni kezdtem. Amikor megszomjaztam, ittam, dél felé, amikor megéheztem, ettem, és egész nap túráztam. Volt pár turistajelzés, az alapján haladtam, hogy majd vissza is tudjak menni. Kellett ez a szünet. Ismét érezhettem, hogy élek, s a friss levegő kitisztította a fejem. Nem akaródzott visszamennem, de olyan fél négy felé már visszafordultam, mert hiába volt nálam zseblámpa, és az elmaradhatatlan varázspálca, nem szerettem volna az erdőben éjszakázni. Így megindultam visszafelé.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-26, 13:18

Dec. 26.

A szobámban ébredtem.
- Csak álom volt - nyugtattam magam. - Nem mondhat egy anya ilyet a gyermekéről. Soha.
Sötét volt, az órám azt állította, hogy reggel fél öt. Kiosontam a fürdőszobába, útközben nem kapcsoltam lámpát. Minek? Úgyis tudom, mi hol van. Viszont, amikor belenéztem a tükörbe, ledöbbentem. A hajam fekete volt.

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Straight-long-hair-back-viewnew-haircut-the-song-of-jigglypuff-7s1zphde
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-25, 15:43

December 25.

A tegnap este viszonylag jól sikerült ahhoz képest, hogy az Igazi Anyám is jelen volt. Nem állt szóba velem, de hogy őszinte legyek, én sem nagyon erőlködtem azért, hogy beszélhessünk. Tudom, gyávaság, de… féltem. A húgom, Jasmine nagyon örült a babának, amit Miss. Teresa csinált. A barátaim közül majdnem mindenkinek jelen volt a családja ezen az ünnepen, ha jól emlékszem, csak Jace-éknek és Lucy-nek nem, bár nem fogadnék rá egy nagyobb összegben. Mindenki örült annak, amit kapott, és én is sok szuper dologgal lettem gazdagabb.
Ma reggel nem mentünk el Arawn-nal ki, ahogy szombat óta egyszer sem. Nem volt rá ideje, de én sem bántam – eléggé fárasztó hetek állnak mögöttem. Ma viszont nyolckor már bábszínházat tartottam a játékaimmal, és miután már három színdarab lement, úgy döntöttem, inkább megyek segíteni a konyhára. Lefelé menet a nappaliból beszélgetés hangja ütötte meg a fülem. Tudom, nem jó dolog hallgatózni, de mindenki más ezt tette volna a helyemben, ebben biztos vagyok. Szóval, az egyik oszlop mögül figyeltem.
- Azt mondtad, Rosalie kedves, szeretetre méltó – hallottam az Igazi Anyám hangját. – Én viszont csak egy udvariatlan, neveletlen kölyköt látok.
- A helyében én is ezt tenném – védett engem Will.
- Rossz hatással van rád. Mégis, mi rosszat tettem?
- Otthagytad, és halottnak mondtad. Azt hittem, a családom fele halott Erre nincs magyarázat, Anya.
- Már akkor is tudtam, hogy selejt ez a gyerek…
- Egy anya sosem hagyhatja el a gyerekét minden ok nélkül! – előztem meg Will-t a válaszadásban. – Tudod, egész életemben arra vágytam, hogy találkozhassak Veled. Hogy beszélhessünk. A képed, amit titokban szereztem, mindig nálam volt. Azt hittem, volt okod elhagyni. Így utólag úgy gondolom, hogy felelőtlenül kívántam ezt minden alkalommal, amikor elfújtam egy gyertyát, vagy ha hullócsillagot láttam. De melyik gyerek ne szeretne találkozni az édesanyjával? – könnyek gyűltek a szemembe, de nem szomorú voltam. Dühös. És elkeseredett. – Tudod mit? Köszönöm. Így legalább lehetett normális életem, és volt lehetőségem egy új, és szerető anyát találnom. De a fenéket is ez a szép szó, attól még utállak a tetteidért. Mennyi kívánságot elpazaroltam egy rémálom valóra válásáért. Az egyetlen jó dolog az, hogy megismerkedtem a tesóimmal. Remélem, nem maradsz reggelire.
Hátat fordítottam és elindultam… hova is? Jó kérdés.
- Rose! – kiáltott utánam Will. – Rose, kérlek, állj meg!
Futottam, és az egyik folyosó elágazásnál sikerült leráznom. A könyvtárba mentem, mert tudtam, hogy ilyenkor még nincs benn senki. Befutottam a polcok közé, majd, mikor már nem bírtam tovább, leültem a földre és sírtam. Hangtalanul gördültek le az arcomon a könnycseppek egymás után. Nem tudtam elhinni, hogy tényleg ő az anyám. És hogy ilyet mondana bárkitől is. A düh végighullámzott rajtam, dühösen ütöttem meg az egyik szekrény lábát, mire egy könyv esett a fejemre.
- A csuda vigye el… - morogtam, majd felemeltem a lesből támadó kötetet. – Metamorf mágia alapjai nem metamorf mágusoknak – olvastam fel csak úgy magamnak. Belelapoztam. Kerestem valamit. Igazából, akkor még nem tudtam mit, de amint megláttam, tudtam, hogy ez kell nekem. Felolvastam a bekezdést magamban.

Nigrum capillos! – Fekete haj
Ezzel a varázslattal természetes ébenfeketére festhetjük hajunkat, ami a visszavonó varázslatig (Lásd: 120. o.) pompázik fejünkön, nem kell újrafesteni bizonyos időközönként, nem úgy, mint a bájitalnál (Lásd: 52. o.). Figyelmeztetés: A legnyugodtabb állapotban hajtsa végre a varázslatot, máskülönben mellékhatások léphetnek fel, mint például: hányinger, hányás, nem kívánt hajszín, ájulás, legrosszabb esetben pár napos kóma.


Magamban elismételtem párszor a varázsigét, hogy nehogy elfelejtsem, majd elővettem a pálcámat a csizmámból.
Léptek zaját hallottam. A csudába, rájöttek, hogy itt is lehetek.
- Nigrum capillos! – suttogtam. Fehér villanás tört ki a pálcám végéből, majd szinte rögtön elsötétült minden.
Vissza az elejére Go down
Lucy Luxen

Lucy Luxen


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2013. Oct. 29.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-22, 19:28

December 22.

- Látom, nagyon érdekel a téma - nevettem.
- Na, jó. Én mentem. Szia! - indult el Nate megkeresni... gondolom a barátnőjét, Lunát. Újra kinyitottam a könyvemet és teljesen belemerültem. Nekidőltem a könyvespolcnak és úgy olvastam.
- Mit jó olvasol? - állt meg előttem egy sötét alak.
- Jézus Mária! - ejtettem ki a kezemből a könyvet.
- Úgy tudtam, hogy ez a kettő két külön személy - vette föl Arawn a könyvet, aztán odaadta nekem és leült mellém a földre.
- Amúgy neked is szia. És a muglikról olvasok. Olyan furcsa, hogy mit gondolnak róluk a mágusok. Tiszta gonoszak velük. De nagyon. Tudtad például, hogy...
- Jó, ennyire részletesen nem vagyok rá kíváncsi. Olvass tovább nyugodtan, csak idejöttem, hogy tudd, itt vagyok.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-22, 19:13

Dec. 22.

- Amúgy, tényleg. Ő hol is volt? - kérdezte Jace.
- A szüleit hozta hozzánk.
- Miért nem Hopp Hálózaton jöttek?
- Nem bírják - vontam vállat. Szinte abban a pillanatban nyílt ki a könyvtár ajtaja. - Hello! Hol vannak a szüleid?
- Most ment el egy varázslóházaspár, az ő szobájukat kapták meg. Apukád ki van készülve.
- Sok a vendég?
- Rengeteg. Mind indulni szeretnének haza. Csoda lenne, ha nem omlana össze a Hálózat - csóválta a fejét. - Hi, Jace.
- Hi - biccentett.
- Lucy merre? - nézett körbe Arawn.
- A könyvtárban - feleltem.
- Kösz a segítséget, Rád mindig számíthatok - nevetett.
Vissza az elejére Go down
Lucy Luxen

Lucy Luxen


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2013. Oct. 29.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-22, 19:07

December 22.

- Hello - botlott belém Nate.
- Fhú, hello - tettem az ujjamat a két olfal közé, ahol tartottam és becsuktam a könyvet. - Ez olyan izgalmas!
- Ööö... ja, az.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-22, 19:04

Dec. 22.

A zsebemben megrezdült a telefon.

Szia! Megérkeztünk. 10 perc és én is ott leszek a könyvtárban. A.

- Ki írt? - kérdezte Jace.
- Arawn most ért haza - küldtem el a választ.

OK, Várunk. L.
Vissza az elejére Go down
Lucy Luxen

Lucy Luxen


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2013. Oct. 29.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-22, 18:46

December 22.

Nagy nehezen sikerült megállapodnom azoknál a könyveknél, amik muglikról szólnak és mágusok írták őket.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-22, 18:43

Dec. 22.

A könyvtárosnőtől kértem térképet mindenkinek, így gyorsan eloszoltak az általuk kedvelt témakörök soraiba, és pár másodperc múlva csak Jace állt már mellettem.
Vissza az elejére Go down
Lucy Luxen

Lucy Luxen


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2013. Oct. 29.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-22, 18:41

December 22.

Könyvek mindenhol. Mélyen beszívtam a könyvek illatát. Igaz, jött vele egy kis por is, amitől tüsszögnöm kellett, de nem nagyon bántam. Földbe gyökerezett lábbal próbáltam a milliónyi könyv látványával.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty2013-12-22, 18:35

Dec. 22.

Mosolyogva néztem végig a hidegtől pozsgás arcokon. Eleinte aggódtam, hogy nem fog tetszeni nekik a falu, de rájöttem, hogy teljesen lényegtelen volt.
- Nem fázol? - kérdezte Jace.
- Nem, dehogy. Miért? - végignéztem magamon. Normálisan voltam felöltözve.
- Te vagy az egyetlen közülünk, akin se sapka, se kesztyű.
- Csak kicsit hűvös van - legyintettem.
- És a kicsit hűvösben esik hó, és fagy meg 10 perc után a tea? - Jace a szemét forgatta.
- Erre, ez a legrövidebb út hazafelé - indultam el a fiú kezét fogva.
Miután lepakoltuk a cuccainkat, elvezettem őket a könyvtárba.
- Üdvözöllek titeket Nagy Britannia egyik legnagyobb könyvtárásban - tártam szélesre az ajtót.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) Empty

Vissza az elejére Go down
 
Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Harry Potter szerepjáték :: Játék-
Ugrás: