Harry Potter szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Harry Potter szerepjáték

A Harry Potter kötetek folytatása.
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Lucy Luxen

Lucy Luxen


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2013. Oct. 29.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty2013-12-22, 18:29

December 22.

Könyvtárba megyünk! Csillant fel mind a két szemem. Tutibiztos, hogy elég érdekesen festhettem, mert Vicky megkérdezte.
- Valami baj van, Lucy?
- Mi? Dehogy. Semmi - ráztam meg a fejemet. Könyvtárba megyünk!
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty2013-12-22, 18:20

Dec. 22.

Ebéd közben megcsörrent a telefonom.
- Egy pillanat - álltam fel az asztaltól, majd fogadtam a hívást. - Szia!
- Hello! Merre vagytok?
- Mindjárt végzünk az ebéddel. Vettem Neked is. Te merre vagy?
- Most érkeztünk meg a pihenőhöz.
- OK. Szerintem lassan indulunk mi is. Minden rendben volt az úton?
- Igen. Találkoztunk egy sebzett hócipős nyúllal, de amúgy minden OK volt.
- Akkor jó - nyugodtam meg. - Leteszem, ha megérkeztetek küldj egy SMS-t. Valószínűleg a könyvtárban leszünk. Meg szeretném mutatni nekik.
- Rendben. Hwyl, Llew!
- Hwyl! - tettem le, majd visszasétáltam az asztalhoz. - Mit szólnátok, ha visszamennénk ebéd után? Megmutatnám a könyvtárat. Nate, ne vágj ilyen arcokat, tudok olyan részleget, ahol csorgatni fogod a nyálad.
Vissza az elejére Go down
Lucy Luxen

Lucy Luxen


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2013. Oct. 29.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty2013-12-22, 16:36

December 22.

- Ez gyönyörű - nézelődtem jobbra-balra. New Yorkban nőttem fel, ahhoz képest ezek a díszek persze semmik voltak, nem voltak hatalmas jégszobrok, három és fél méteres tetőtől talpig díszbe öltöztetett karácsonyfa, nem úszott fényárban minden egyes ház, de mégis... Valahogy a maga módján gyönyörű volt. New York város. Méghozzá hatalmas város. Nap, mint nap új emberek érkeznek oda, szinte alig vannak olyanok, akik állandóan ott élnek. Egy falu teljesen más. Egy nagyváros tele van élettel. És egy falu is. De két különböző módon. Egy faluban az emberek teljesen közvetlenek, barátságosak és olyan az egész, mint egy nagy család. Ez tetszett itt nekem, nagyvárosinak.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty2013-12-22, 09:38

Dec. 22.

- Na, emberek, ma úgy döntöttem, körbevezetlek titeket ezen a helyen - szóltam, miután Arawn feltűnés nélkül lelépett. - A házban fölösleges lenne, mivel mindenhol vendégek vannak, de a várost muszáj lesz látnotok. Karácsonykor gyönyörűen fel van díszítve.
10 perccel később már vezettem a kis csapatot Hope under Dinmore utcáin.
- Ez elméletileg Angliához tartozik, de Wales-sel határos. A falu lakóinak 90%-a walesi, és a maradék is annak mondja magát, mindenki tanulja és tudja a nyelvet az angol mellett, a walesi a második anyanyelvünk. A turisták (legyenek azok muglik vagy mágusok) két dolog miatt látogatják ezt a helyet. Az egyik Hamton Court, a házunk, a másik St.Mary the Virgin-templom, ami itt található a faluban. A házunkat álcázó bűbáj miatt üresnek látják a muglik, a varázslókat szintén látogatóknak gondolják, de a falu lakói úgy tudják, hogy egy egyszerű szállót üzemeltetünk. Régen palota volt, és királyok, királynék, hercegek, hercegnők tanyáztak benne, de átalakították. Ez itt az iskolánk, Arawn-nal ide jártunk amíg a Roxfortba nem kerültünk. Mi vagyunk az egyetlen varázslócsalád a faluban. Bore da, Miss Teresa! Sut wyt ti heddiw? - köszöntem az idős hölgynek, aki varrónő volt, de tőle lehetett venni kis játékokat is. Már hatvanas évei második felében járt, de még mindig nem volt férje. Hogy őszinte legyek, nem értem miért, hiszen ő a legaranyosabb nőszemély, akivel valaha is volt lehetőségem megismerkedni.
- Diolch i chi, Llewella annwyl, yr wyf i'n iawn. Beth amdanoch chi? Nid wyf wedi gweld chi am amser hir - puszilt meg.
- Rydych yn gwybod, es i i'r ysgol lle nad oedd Arawn ym mis Hydref. A oes unrhyw newydd? - mondtam, majd rájöttem, hogy a barátaim egy kukkot sem értenek abból, amit beszélünk. - O, mae'n ddrwg gennyf, mae'n fy mai. Maen nhw'n fy ffrindiau. Nid ydynt yn siarad Cymraeg.
- Elnézést, gyerekek, annyira megszoktam, hogy itt alig van új ember - váltott át angolra Miss Teresa. Nem törte az angolt, csak egy árnyalatnyi akcentus érződött. - Az iskolátokból vannak, Llewella?
- Igen, de ők mind máshonnan vannak. Ez olyan mindenkijöhetmindenhonnan iskola - magyaráztam. - Srácok, ő itt Miss Teresa a Föld nevű bolygó legtehetségesebb varrónője.
- Llewella kedves, Te mindig túlzol - nevetett a hölgy. - Gyere, no, van egy nagyon aranyos kis játék, tegnap fejeztem be. Tudom, hogy szereted őket, úgyhogy külön Neked csináltam.
- Köszönöm. Egy pillanat, és jövök, jó? - néztem a többiekre. - Ez fontos.
A kis üzletbe lépve megcsapott az ismerős anyagillat.
- Tessék, itt van - adta a kezembe a világ legaranyosabb és legélethűbb varrt játékkutyusát.
- Ez gyönyörű - simogattam meg.
- Örülök, ha tetszik - mosolygott. - Itt van ez a baba is, de már hónapok óta nem viszi el senki se.
- Megveszem őt is, jó? - nem szeretem, ha egy játékot nem szeretnek. - Kiderült, hogy van egy húgom, és neki biztosan tetszeni fog.
- Egy húgod? Azt hittem, anyukádnak nem lehet gyereke.
- Tudja, megtaláltam a bátyámat, és az igazi anyukámat, akinek lett egy férje, és egy lánya.
- Látom, nem szeretnél róla beszélni. A barátaid is mágusok? - váltott témát.
- Igen, ők is... Ezt... Ön... mi van...? - esett le, hogy valójában ki kérdezte.
- Kvibli vagyok. A szüleim mágusok voltak, de én nem örököltem - vont vállat.
- Nem szeretne erről többet mesélni. De csak annyit, hogy apuék tudják?
- Tudják.
- És nekem miért nem tetszett elmondani?
- Nem kérdezted - jogos válasz.
- Mennyibe kerülnek? - most én váltottam témát.
- Karácsonyi ajándék tőlem Neked és a húgodnak - mosolygott. Azon gondolkodtam, hogy ez a nő olyan nekem, mintha a nagymamám lenne.
- Köszönöm szépen - öleltem meg. - Karácsony első napján van kedve átjönni hozzánk? A szokásos vendégek elmennek akkorra már haza, csak a barátaim és néhánynak a családja, illetve Arawn-ék lesznek ott. Nagyon örülnék, ha Ön is ott lehetne. Miss Teresa, Ön is a családunk része.
- Boldog lennék, ha mehetnék.
- Boldog karácsonyt addig is! Akkor várjuk, de nekem mennem kell, mert a többiek odafagynak az útra. Még egyszer köszönöm a kutyát és a babát! - köszöntem el, és a zsebembe csúsztattam új szerzeményeimet. Még jó, hogy nagy zsebes kabátot használok.
- Azt hittem, sosem jössz ki - fogta meg a kezem Jace. - Már be akartam volna menni.
- Ne félts engem. Itt otthon vagyok - mosolyogtam. - Elkértem magunkat ebédről, úgyhogy a vásárban eszünk, ha nem baj.
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty2013-12-21, 20:34

Dec. 21.

Hajnalban kipattantam az ágyból, és pár pillanattal később már kopogtak az ajtómon.
- Egy perc, és kész vagyok! - kiáltottam ki, majd felvettem a szokásos ruházatomat. Otthon... Újra otthon... Annyira hiányzott már ez az egész. A szobám, a folyamatos élet, az erdő, a vadászat Arawn-nal. Felkaptam az íjamat és a vesszőkkel teli tegezt, és már ki is léptem az ajtón. - Na, megvagyok.
- Gyors voltál. Indulhatunk? - suttogta.
- Indulhatunk - lépkedtem halkan. Elsősorban, hogy ne tudja meg Anya, hogy kilógtunk, másodsorban, hogy ne ébresszük fel a többieket.
Két perccel később már a sötét erdőben futottunk, mint régen. Nem lőttünk állatra, csak úgy céloztunk egy fát, vagy egy tobozt, hogy gyakoroljunk, majd elmentünk a kis házhoz is, ami a miénk. Minden ugyanúgy volt, ahogy én hagytam. Kitakarítottuk újra, és felhelyeztünk egy idei képet is kettőnkről.
- Milyen jó újra itt - dőlt le az egyik székbe Ar. - Hiányzott.
- Nekem is - helyet foglaltam a másik székbe. - Pedig csak az őszi szünet óta vagyok távol. És mennyi minden történt!
- És milyen gyorsan eltelt - tette hozzá.
- Mikor megyünk a szüleidért? - szólaltam meg pár perc hallgatás után.
- Holnap megyek.
- Mész? Nem megyÜNK? - fordultam felé. - Hiszen, eddig mindig ketten hoztuk el őket.
- Nem, Te maradj itt a többiekkel. Nem szeretném, ha bárki is látná ezt a világunkat. Ez a miénk. Ezen nem változtathat pár ember. Ha Te jössz, ők is jönnek. Ha én elmegyek, Te falazhatsz. Kérlek, Llew.
- Bocsánat, teljesen kiment a fejemből, hogy itt állunk meg pihenni. Sajnálom - szabadkoztam. Tényleg elfelejtettem. - Igazad van.
- Semmi baj, Llewella - puszilt meg. - Will mikor érkezik?
- Huszonnegyedikén - elkomorodtam. - És hozza az anyját, a húgát, és az apját.
- Akarod mondani, az anyukátokat - javított ki. - Ne nézz rám így, el kell fogadnod.
- Tudom, de... Itt hagyott. Egyedül. És azt mondta a bátyámnak, hogy halott vagyok. Mégis, milyen anya ez? Nem akarom látni. Tudom, mindig is erre vágytam. Ez volt minden álmom. Hogy találkozzam az anyámmal, az igazival, hátha el tudja magyarázni... De ezt nem lehet - a lámpába néztem. Nem szabadott sírnom. Még Arawn előtt sem.
A fiú magához ölelt.
- Nyugodj meg, minden rendben lesz. Semmi sem kötelező - nyugtatgatott. - Én melletted leszek, jó?
Némán ültünk, amíg majdhogynem teljesen elfojtottam minden ezzel kapcsolatos dolgot.
- Mi van Lucy-vel?
- Mi lenne?
- Arawn, megcsókoltad. Tetszik Neked?
- Tetszik, igen. Szeretem.
- Örülök neked, hogy boldog vagy. Csak nehogy összetörjön Téged.
- Llewella, nyugodj meg, nagyfiú vagyok, tudok magamra vigyázni - nevetett.
- Sosem lehet tudni - kuncogtam. - Akkor nem kéne, hogy megöleljelek, ugye?
- Llewella Wilson. Komolyan mondom, hogy szégyent hozol a walesiekre. Hogy lehet ilyen idióta kérdést feltenni? A fogadott húgom vagy. Szeretlek Téged is. És ha ezt Lucy nem tudja elfogadni, akkor nem olyan klassz csaj, mint aminek mutatja magát.
- OK - ránéztem az órámra. - Merlin rothadó banános pudingjára, már hat óra van!
Az erdőben futottunk vissza, de nem voltunk elég gyorsak, úgyhogy Anya elég csúnyán nézett ránk. Azt szeretem a szüleimben, hogy Arawn-t is úgy szeretik, mintha a saját gyerekük lenne, és úgy is viselkednek vele, mintha a saját gyerekük lenne. Szóval, mindkettőnket megbüntetett. Szakácsmeló... De, szerencsére, a barátaink is beszálltak a buliba, úgyhogy nem volt olyan rossz. Bár az biztos, hogy én vagyok a legtutibb szakács a földkerekségen, vagy legalább is Walesben. Ha leszámítjuk MissPopty-t, a szakácsnőnket.
Vissza az elejére Go down
Lucy Luxen

Lucy Luxen


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2013. Oct. 29.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty2013-12-21, 20:04

December 21.

Tegnap használtam először a Hopphálózatot. Először és utoljára. Köhögve és egy métert csúszva érkeztem meg Rosékhoz. Ahogy kicsúsztam a kandallóból, minden csupa korom lett. Mikor felálltam, lefejeltem a kandalló kőből készült párkányát. Egyből odakaptam a kezemet, Arawn pedig utánam kapott rendes gyerek módjára. Szégyenkezve hajtottam a kezemmel együtt a véres fejemet a fehér pólójára.
- Na, emeld fel a fejedet, had nézzem! - nyúlt az állam alá és megemelte a fejemet, majd lefejtette kezeimet a fejemről. - Kis sérülés, már nem is vérzik.
- Elkezdett alvadni? - tudakoltam, megtapogatva a sérülést.
- Bizonyára...
- Akkor a vérlemezkék - kezdtem el a szöveget, de Arawn közbevágott.
- LUCY! - segített fel a földről. - Ő itt Lucy - mosolygott. Én érkeztem meg utoljára a Hopp Hálózat segítségével. Hát mit ne mondjak, bravúros érkezés volt.
- Elnézést a kellemetlenségekért, azonnal feltakarítom, ha kapok egy söprűt vagy valami hasonlót - szabadkoztam még mindig teljesen kormosan. Habár Arawn az arcomról letörölte a nagyja kormot. Rose édesanyja (tudom, nevelőanya...) egy pálcaintéssel elintézte a dolgot. Nagyon kedves nő. Megköszöntem, hogy feltakarította a mocskot, amit csináltam, ő pedig megjegyezte, hogy az első út mindig nehéz a Hopp Hálózaton.
- Azt hiszem, ez volt az első és utolsó utam - súgtam oda Arawnnak.
- Tudod, még vissza is kell menned a Roxfortba - súgta vissza.
- Én itt maradok.
- Itt? Pont itt? A kandalló előtt?
- Pontosan.
- Te tudod...


Reggel korán keltem.
- Miben tudok segíteni? - tudakoltam Rose anyukájától. Megkérdezte, tudok-e tojást sütni. Bólintottam, így kaptam egy levendulamintás lila kötényt a nyakamba, a kezembe pedig egy serpenyőt. Így érkezett meg Arawn.
- Na, mire készülsz, picur, azzal a serpenyővel? - puszilta meg az arcomat, mire akaratlanul is összerezzentem és körbefordultam. - Én jó voltam! - emelte fel a kezeit védekezően.
- Jó voltál, persze... - tettem a tűzhelyre a serpenyőt. De jó! Önműködő. Rátettem és már meg is gyulladt alatta a tűz.
- Akkor mit fogsz vele csinálni?
- Nem fogod kitalálni. Nagyon nehéz - húztam az agyát. - De... Éppen ma reggel, tojást fogok sütni.
- Na, ezt nem gondoltam volna. Tudsz tojást sütni? - csodálkozott.
- Hogyne tudnék? - vontam fel a szemöldökömet. Még tanulnom kell azt a csak-egy-szemöldökömet-vonom-fel dolgot, de addig megteszi kettő is.
- Na, akkor ügyes vagy - lépett mögém és átölelte a derekamat.
- Tudod - fordultam meg, de Arawn továbbra sem engedett el. Fél szememet a tojásokon tartottam, úgy magyaráztam neki. - meg kéne beszélni ezt a kettőnk kapcsolata dolgot.
- Oké. Mit szeretnél rajta beszélni? Megcsókoltalak. Igen és...
- Milyen volt? - csúszott ki a számon, majd miután kimondtam, rögtön le is hajtottam a fejemet. - Nem, semmi. Felejtsd el. Nem mondtam semmit.
- Szóval nem volt jó? - persze neki megy ez az egy-szemöldök-felhúzós izé.
- De, csak... Jó volt, a legjobb, persze, hogy a legjobb, mert az volt az első és borzasztóan szeretném, ha lenne még több is. Micsoda? Miket beszélek? Ne is figyelj, mert lehet, hogy neked ez volt a legrosszabb. Mert tuti az volt. Biztos vagyok benne. És megcsókoltál. De miért? Mert olyan jól jött azután a kérdés után? Vagy miért? És ha már erre válaszolsz, akkor nyilvánvalóan megkérdezem, hogy neked milyen volt. Mert tudni szeretném. Hiszen jó lenne tudni. És akkor most mi van velünk, tudod, így kettőnkkel? Megcsókoltál. Ez mit jelent? Azt, hogy mi együtt vagyunk? Mint barát és barátnő? Vagy csak úgy történt egy csók, amit szinte mindenki látott? De mondjuk miért is akarnál egy olyan lánnyal lenni, mint mondjuk én? Nem is értem. Idegesítő vagyok. Tanulok. Állandóan. Ha ideges vagyok, rengeteget beszélek. Antiszociális vagyok. Mi van bennem jó tulajdonság? Semmi. És a szüleim különben is megölnek, ha lenne egy barátom. Mivel nem tudok semmit a te szüleidről, róluk nem tudom, hogy megölnének-e. De én megölném magamat a találkozás előtt annyira félnék a véleménytől. Szóval akkor most őszintén. Mi van velünk? - sóhajtottam egy nagyot. Arawn vett egy nagy levegőt és úgy kezdte.
- Huh. Látom, ideges vagy. Hogy milyen volt a tegnapi csók? Nagyszerű. Szerinted itt állnék a derekadat átölelve, ha nem lett volna jó? Nem vagyok valami jó érzelemkifejező. Szóval elég ha azt mondom, hogy nem úgy gondolok rád, mint egy lányra a sok közül? Tudod, ezekben a romantikus filmekben azt szokták mondani, hogy te vagy AZ a lány. És nekem ne mondj ilyet, hogy nincs egy jó tulajdonságod sem! Szép vagy. Sőt! Az én szememben gyönyörű. Okos vagy és ez nagyszerű. És én szeretem, ha ideges vagy és sokat beszélsz. És nem vagy idegesítő. Egy kicsit sem. Jó? Én így szeretlek. Ilyennek, amilyen vagy. Ami pedig kettőnket illeti. Hivatalosan is meg kell kérnem, hogy a barátnőm legyél vagy mit kell csinálnom ahhoz, picur? - felnevettem a végén.
- Várj egy pillanatot és a nyakadba ugrok, csak odaég a tojás - rontottam el a csodás szerelmi vallomást, azzal, hogy levettem a tojást a tűzről és egy fehér tányérra helyeztem. Majd visszafordultam Arawnhoz. - Most ugorhatok?
- Gyere! - tárta szét a kezeit. - Háromra, oké? 1...2...3... Ugorj, picur! - nevetett, én pedig a nyakába ugrottam. Arawn puszit nyomott a fejemre.
- Akkor most a barátnőd vagyok? - emeltem fel a fejemet.
- Úgy néz ki - felelte, mire a vállába fúrtam a fejemet. - Na, itt hagylak háziasszonykodni, én pedig megyek Jaceszel liszteszsákot pakolni.
- Aztán nehogy nekem kitárgyaljatok engem! - emeltem fel az ujjamat. - Tudom ám, hogy a fiúk pletykásabbak, mint a lányok.
- Jaj, te mindent tudsz - borzolta össze a hajamat, aztán kaptam a homlokomra egy puszit.
- Azért örülök, hogy megbeszéltük - tettem hozzá, mikor már majdnem elérte az ajtót.
- Én is.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Morgenstern

Isabelle Morgenstern


Hozzászólások száma : 427
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty2013-12-21, 18:15

december 21.

-Ébredj, Iz!
-Most már komolyan senki nem hagy aludni? Egyébként is, mit keresel itt a lány hálókörletben, Jace?
-Ööö... Rose-éknál vagyunk.
Rose-éknál vagyunk. Rose-éknál vagyunk! Egy szempillantás alatt ledobtam a takarót, és megragadtam Jace ingét, aki meglepetten nézett rám.
-Na, mikor megyünk a walesi fiúkkal bandázni? Jaj, az Angyalra, el sem hiszem! Will Herondale is walesi volt - hanyatlottam vissza az ágyra álmodozó tekintettel.
Jace lesápadva nézett rám, aztán megrázta a fejét.
-Na jó, először is segítenünk kell Rose-éknak a szálló eltartásán, mert rengeteg vendég jön így karácsonykor, mi pedig teljesen ingyen vagyunk itt. A maradék időt pedig tréningezéssel fogjuk tölteni, hogy felkészüljünk, ha rajtunk ütnek a halálfalók. És, nem utolsó sorban, nem randizhatsz walesi fiúkkal - nézett rám zordan Jace.
-Jaj, ne mááár - hisztiztem az utolsó pont hallatán.
-Nem, és kész. Most pedig öltözz fel, hugi - Jace odahajolt, és egy puszit nyomott az orromra, majd kiment a szobámból.
Gyorsan magamra kaptam egy rózsaszín pólót és egy farmert, megfésültem a hajamt, és már rohantam is ki a szobámból.
-Jó reggelt! - ugrándoztam be a konyhába. - Miben segíthetek?
-Jó reggelt! Isabelle, ugye? - libegett elém Rose édesanyja.
Kedves és szép asszony.
-Igen - mosolyogtam félszegen.
-Pincérnő megfelel?
Felcsillant a szemem. Ááá! Walesi fiúk, jövök!
-Persze!
-Rendben, vedd fel ezt, és légy mindenkivel nagyon kedves! Bár ez, tudom, nem lesz nehezedre - mosolygott, aztán átadott egy kötényt.
-Szia Iz! - integetett egy liszteszsák alól Arawn.
-Vicky! - ugrott ekkor a nyakamba Lun.
-Szia! - fordultam meg. - Max és Nate?
-Még húzzák a lóbőrt - legyintett. - Áh, világ lustái!
-Egy adag tojásrántotta az egyeshez... - lépett be Rose, aztán meglátott engem, ugyanolyan ruhában, mint amilyenben ő volt. - Oké, egy esélyt kapsz, de ha megrémíted a vendégeinket, véged! - mutatott rám.
-Hol van ilyenkor Jace, hogy megnyugtasson?
-Mindjárt jön, csak Arawn-nal liszteszsákokat pakolnak - nézett fel Lucy egy pár sülő tojás mellől.
Szakácsnő, de jó! Én jó, ha egy szendvicset meg tudok csinálni.
-Iz, gyere már! - szólt rám Rose.
-Megyek! - siettem oda hozzá.
-Semmi érzelemkitörés, csak odamész, köszönsz, megkérdezed, mit kérnek, és ennyi, rendben?
-Oké - bólogattam.
-Akkor gyere.
Rose nyomában beléptem az étkezőbe. Még csak kevesen voltak, de azok nagyon fáradtan, és nagyon... Cukin néztek ki!
-Atyám, miért nem mondtad, hogy a walesiek ennyire helyesek? - rebegtem elragadtatva.
-Azt hittem, az én látásom után a többi walesi már szürke egérke lesz - ráncolta a homlokát. - Na, menj már!
-Tegnap a vonaton még nem voltál ilyen undok - nyújtottam ki rá a nyelvemet, aztán elmentem felvenni a rendelést.
Megcéloztam egy asztalt, ahol egy jóképű, kb. 30 éves férfi és a felesége ült.
-Jó reggelt! - mosolyogtam rájuk elbűvölően. - Mit kérnek reggelire?
-Szervusz! Kérnénk két adag tojásrántottát, két üveg szénsavmentes ásványvizet...
-Egy adag bundáskenyér és egy üveg szénsavas ásványvíz.
Megfordultam a hangra, és találkoztam a tenger, az ég és az űr nászával. Annyira elvarázsolt a szeme, és az azt keretező gyönyörű szempillái, hogy csak fáziskéséssel vettem észre hollófekete haját, és nemes arcéleit. Mindez összesen három másodpercet vett igénybe, utána ugyanis megráztam magam, és megacéloztam a szívemet. Legutóbb, amikor beleestem egy helyes fiúba, összetörte a szívemet.
-Á, William!
Nem igaz. Nem igaz. Willnek hívják. Nyeltem egyet.
-Jó reggelt, Hans bácsi.
Will unott arccal dobta le magát a harmadik székre, majd hosszú ujjaival piszkálgatni kezdte a terítőt.
-Akkor ennyi lesz? - mosolyogtam az úrra.
-Igen, kedves.
-Rendben. Egy pillanat, és hozom - libegtem be a konyhába. - Két adag tojásrántotta, egy adag bundáskenyér, két üveg szénsavmentes, és egy üveg szénsavas ásványvíz - hadartam.
-Jól vagy, Vicky? - szaladt oda hozzám aggodalmasan Luna.
-Igen, miért?
-Mert halálsápadt vagy.
-Én? Soha - hadartam, idétlenül vihogva.
De közben végig azokon az eszméletlen kék szemeken járt a fejem, és azon, hogy mennyire ellenségesen néztek rám. Mintha távol akartak volna tartani. Amikor legközelebb kivittem nekik az ételt, nem néztem Willre. Ő sem nézett rám. Jó ez így. Az ő, és az én érdekemben is remélem, hogy ez így is marad. Ezért kaptam kis híján szívrohamot, amikor a pincérnő-szerkóm egyik zsebében közvetlenül az ő asztaluk után egy kis levélkét találtam.
Vissza az elejére Go down
Lucy Luxen

Lucy Luxen


Hozzászólások száma : 229
Join date : 2013. Oct. 29.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty2013-10-30, 08:28

Október 31.

- Elraktad? Behúztad? Kikapcsoltad? Beágyaztál?
- Anyu, nyugi. Mindent elpakoltam - próbáltam nyugtatni anyut. Még mindig a bolyhos fürdőköpenyébe bugyolálva állt a szobámba és vagy ötödszörre ellenőrizte a bőröndöm tartalmát.
- Biztos mindened megvan?
- Biztos - Vagyis remélem, hogy megvan minden. Tettem hozzá gondolatban, de ezt anyunak nem kellett hallania. Így egy icipicit megnyugodott, de még így is biztos voltam benne, hogy idegesebb, mint én. - Rendben leszek.
Még magam is meglepődtem, hogy szemrebbenés nélkül ki tudtam mondani ezt a hazugságot. Vagyis, ha jobban belegondolok, nem hazudtam. Csak egy kicsit. Mert idővel tényleg rendben leszek. De ez az idő lehet akár több hónap is. Ennek a gondolatára összerezzentem. Mi lesz, ha nem tudom bepótolni a tanulnivalót? Ha túl sok lesz? Ha a tanárok utálni fognak? Vagy a diákok? Nagyot sóhajtottam.
- Jaj, kicsim. Felöltözök és már mindjárt indulunk is - rohant el anyu. Végignéztem magamon. Úgy gondoltam, hogy ez a virágmintás ing és ez a halvány rózsaszín felső tökéletes lesz nekem. Az iskolában úgy is fel kell vennem az egyenruhát. Anyu gyorsan elkészült és amint készen lett kihúzta a bőröndömet az udvarra. Én a kezemben vittem Dee kalitkáját. Dee gyönyörű bagoly volt. Igaz, hóbaglyot szerettem volna, de be kellett érnem ezzel a gyöngybagollyal. Azonban amint megláttam egyből megszerettem. Vállamon átvetve egy oldaltáska pihent, tele könyvekkel. Nem szerettem volna egyiket sem itthon hagyni és sajnos volt olyan, ami már nem fért bele a bőröndömbe. Így hát azokat egy külön táskába tettem. Igaz, majd leszakadt a vállam, de úgy gondoltam, megéri.
- Hát, kilépsz a kapun és elkezdődik az új életed - jegyezte meg anyu.
- Tudom - bólogattam mosolyogva. - És tudod mit? - kérdeztem, mire anyu megrázta a fejét. - Várom! - és ebben nem is volt olyan nagy hazugság. Mert tényleg vártam.


/folytatódik a King's Kross-on/
Vissza az elejére Go down
Rosalie Wilson

Rosalie Wilson


Hozzászólások száma : 493
Join date : 2013. Oct. 25.
Age : 24
Tartózkodási hely : Roxfort

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty2013-10-25, 19:37

Október 25.

A Nap szelíden sütött be a nyitott ablakomon, a késlekedő vándormadarak édes éneke, és a szél susogása hallatszott. Bár már az ősz derekánál jártunk, nem szoktam rá még arra, hogy csukott ablaknál aludjak. Mikor kibújtam a meleg takaró alól, éreztem is a hajnal hűvösét a lábamon. Roxfortban is ilyen hideg lesz reggel? Roxfort... Ma indulok el. Itt hagyom Hope Under Dinmore szép erdős tájait, Hampton Court ismerős kőfalait, Apát, Anyát... Persze Arawn sosem izgult ezen. Összeszorult a torkom. Arawn... Bár majdhogynem napi szinten leveleztünk, borzasztóan hiányzott. A szeme, a haja, az arca, a szája, az illata, a keze, az  érintése, a nevetése... Egyszóval, mindene. Még a cukkolásai is. Sőt, néha még a borzalmas rántottáját is hiányoltam némely reggelen, amikor megpróbált besegíteni a reggelinél. Nem értettem sosem, Anyuék miért engedték meg neki, hogy főzzön, mert finoman fogalmazva, nem volt egy konyhatündér. Ha jól számolom, csak ezen a nyáron 17 alkalommal gyújtotta fel az abroszt. Bár szerintem, mert úgy szeretik, mint saját fiukat. Amúgy, lényegében majdhogynem az is, mert szülei alig vannak otthon - apja mozdonyvezető, anyja pedig a vonaton főz (hát, a főzőtehetségét nem az anyjától örökölte). Nemegyszer aludt nálunk, hol valamelyik vendégszobában, hol a szobámban. Együtt nőttünk fel. Mosolyogva emlékeztem vissza a szép emlékekre, amikor Apa nyitott be az ajtón.
- Azt hittem, még nem ébredtél fel Llewella - nézett rám olyan melengető nézéssel, amilyet csak ő tud. - Mindjárt kihűl a reggeli.
- Bocsánat, Apu - halovány mosollyal üdvözöltem. - Csak... elgondolkoztam.
- Nagy nap ez a mai, Ella - mondta büszkén. - Végre Roxfortos diák leszel.
- Igen, tudom - próbáltam lelkesen kiejteni ezt a két szót, de nem hiszem, hogy sikerült. Apu leült mellém az ágyra.
- Mi a baj? - kérdezte.
- Csak nem tudom elképzelni nélkületek az életem - mondtam. Ő az egyike azoknak, akinek elmondom, mi bánt. Még két ilyen ember van. A többi ember nem ismer.
- Ella, nem örökre válunk el - simította meg a karom. - Mindjárt itt a téli szünet. Hidd el, nem olyan hosszú az a két hónap.
- Tudom... De annak tűnik - motyogtam.
Ekkor nyitott be Anya.
- Már azt hittem, megettek titeket útközben - mosolygott. - A reggeli kész van, most már kétség kívül kihűlt. Pedig a kedvencedet csináltam, Llewella.
- Mindjárt megyek, Anya - álltam fel. Nincs értelme rugózni a Roxforton. Minek? Előbb vagy utóbb úgyis eljön. Addig meg élvezzük. - Csak még átöltözöm.
- Hát persze - pattant fel Apu. - Lent várunk.
Kihúztam a fiókom, és kivettem a bordó kötött hosszú ujjú felsőm, amin aranyszínű csíkok futottak vízszintesen. A második kedvenc felsőm. Felvettem a földről a sötétkék farmerem (fogalmazzunk úgy, hogy egyéni felfogású rend van a szobámban). Végül a barna, térdig érő boszorkánycsizmába bújtattam be a lábam, merthogy itthon nem lehet zokniban mászkálni, mert a) jéggé fagy a lábam b) ez egy szálló.
A reggeli tényleg a kedvencem volt. Egyszerű walesi kaja, de imádom. A neve: 'Cawl'. Ez póréhagymából és bárányhúsból készül, van benne répa is, krumpli meg víz. Arawn anyukája hozott nekünk először, azóta az a fav nálam. Alapvetően nem igazán szeretem a walesi konyhát, de ezt imádom. És Anya borzalmasan jól csinálja.
- Ez nagyon jól sikerült - tettem le a villám az tányérra. - Kár, hogy ilyet nem csinálnak majd Roxfortban.
- Köszönöm. Csomagoltam egy nagy dobozba Neked és Arawnnak. Ő is rég evett már ilyet - állt fel Anya. - Nem mész csomagolni? Nem sokára indulni kell, ha oda szeretnénk érni az esti lakomára.
- Indulok - álltam fel én is. - Köszönöm szépen, elég volt, finom volt.
Felrohantam a szobámba. A poggyászba már a legfőbb dolgok be voltak pakolva, már csak pár dolog hiányzott belőle, mint például az íjásztok, íj, és a nyilak, és a kis zsebkés, ami nélkül nem tudok mozdulni se, mindig oda van csatolva az övemhez. Persze, ezt álcáznom kell, mert nem hiszem, hogy a tanárok örülnének, ha tudnák, mit ráncigálok magammal. Ahogy az íjászfelszerelést sem kéne nagyon mutogatnom. Még betettem a kedvenc könyveimet, és a pizsamámat is. Más nem hiányzott, úgyhogy becsuktam a poggyászt. Körbenéztem a szobámban. Olyan üresnek tűnt, és ami a legrosszabb, rendesnek. Utoljára szívtam egy nagy levegőt, majd levonszoltam a bejárathoz, ahol Apa letett a kandalló elé.
- Még van egy óra az indulásig. Addig kóborolhatsz - mondta, és én hálásan mosolyogtam rá. Tudta, hogy mennyire fog hiányozni az erdő.
Ruganyos lépésekkel indultam el a fák közé, ahol még félhomály uralkodott. Egyre beljebb és beljebb hatoltam, már nem is volt kitaposott ösvény, de nem estem pánikba, mert pontosan tudtam, hol vagyok. Nem kellett hozzá térkép, ezt a helyet úgy ismertem, mint a tenyerem. Igazság szerint, én mindenhol eligazodok, amíg nem kapok térképet. Térképpel viszont még a saját házunkban is eltévedek.
Lassítottam, mert már nagyon kellett figyelni a gyökerekre, és mert már nem voltam messze. Halkan osontam el az őzek odúja mellett, és utána már csak egyet kellett kanyarodnom és megláttam a kis faházikót.
Mi építettük Arawnnal úgy 7 évvel ezelőtt. Persze, Apa segített egy csomót, de azért mégis mi csináltuk. Együtt rajzoltuk meg a tervet, és rendeztük be. Apa összerakta a házat, de minden mást mi csináltunk.
Megálltam az ajtó előtt, és leakasztottam a nyakamból a kulcsot, ami egy bőrszalagon függött. Az apró kulcs szinte nesztelenül kattant a majdhogynem teljesen láthatatlan zárban. Beléptem a kunyhóba, és beszívtam az ismerős illatát. Megöntöztem a virágokat, és leporoltam a polcokon lévő képeket. A képeken Arawnnal voltunk, ketten. Minden évben készült egy fotó, amit kitettünk a polcra. Mosolyogva futtattam végig a tekintetem a 8 képen.
Még egy ideig pakolásztam, majd az órámra néztem. Már csak 10 percem volt hátra, pedig az út haza normál tempóban 20 perc.
- Hogy az a leprás madárpók rúgná meg... - morogtam, amikor kiléptem az ajtón, és belerúgtam a küszöbbe. Bezártam az ajtót, és futásnak eredtem.
Szerencsére elég edzett vagyok ahhoz, hogy ne erőltessen meg ez a kis futás, de a fák közötti homályban nehéz volt a gyökereket kikerülni. Magam sem hittem el, hogy alig 9 perc alatt értem a bejárat elé.
- Pontosan érkeztél - mosolygott Anya.
- Siettem - feleltem. - Akkor indulunk?
- Indulunk - mondta Apa.
A Hophálózat segítségével Apa előbb ment a King's Krossra, aztán én léptem be a kandallóba.
- King's Kross - mondtam rendesen artikulálva, majd eldobtam a port. A világ elkezdett forogni körülöttem, majd hirtelen megállt, és én kiestem a kandallón, ami a vasútállomás igazgatójának az irodájában volt. Pár másodperccel később Anya lépett ki a zöld lángok közül, és felsegített.
- Már megint nem sikerült landolni? - somolygott.
- Nem... Soha nem fogom megtanulni - húztam el a szám.

/folytatódik a King's Kross-on/
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 17
Join date : 2013. Oct. 21.

Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty2013-10-25, 15:40

Remélem kellemesen telik az iskolán kívül töltött idő.
Vissza az elejére Go down
https://hpszerepjatek.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)   Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté) - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Otthon (Ez lehet saját, vagy egy baráté)
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Harry Potter szerepjáték :: Játék-
Ugrás: